Kasa fiskalna dla mechanika to obowiązek od marca 2015 roku

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Zawsze nowy rok oznacza tak naprawdę pewnego rodzaju zmiany w prawie naszego kraju. Zmiany te dotyczą różnych aspektów prawa, w zależności od tego jakie ustawy akurat będą zmieniane przez naszych rządzących. W tym roku doczekaliśmy się jednak dość ważnej zmiany związane z fiskalizacją naszych firm, której to zmiany bardzo boi się wielu drobnych przedsiębiorców. Na czym polega ta zmiana? Konkretnie od 1 stycznia 2015 roku nabrały mocy prawnej regulacje, które sprawiają, że niektóre rodzaje działalności gospodarczych nie będą mogły już korzystać ze zwolnień pozwalającym im nie instalować u siebie kasy fiskalnej. Jakich firm dotyczy to nowe rozporządzenie i od kiedy dokładnie trzeba będzie posiadać kasę fiskalną w swojej firmie?Wszystko należy zacząć od samego początku, a więc od tego jak sprawa wyglądała do tej pory. Mianowicie przed końcem 2014 roku prawie każdy przedsiębiorca nie musiał rozliczać się z pomocą kasy fiskalnej w momencie, gdy jego roczne dochody nie przekraczały kwoty 20 tysięcy złotych. Nie podlegały temu tylko te firmy, które sprzedawały części samochodowe, alkohol, wyroby tytoniowe i jeszcze kilka rodzajów. W tych przypadkach kasa fiskalna musiała być w takiej firmie niezależnie od tego jaki dochód jest osiągany. Teraz będzie nieco inaczej i na przykład kasa fiskalna dla mechanika stanie się obowiązkowa.

Obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej zostały objęte nie tylko warsztaty mechaniczne, ale także stacje obsługi pojazdów, zakłady fryzjerskie, gabinety kosmetyczny, część kancelarii prawnych oraz prywatne gabinety lekarskie. Kasa fiskalna dla mechanika będzie obowiązkowa z tego powodu, że to właśnie w przypadku tych firm Ministerstwo Finansów dopatrzyło się najwięcej nieprawidłowości, a więc ukrywania swoich dochodów, aby płacić niższe podatki i nie korzystać z kasy.

Na pewno jeśli jesteś właścicielem samochodu to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku większości warsztatów mechanicznych nie było nawet co liczyć na paragon po dokonanych naprawach. Teraz Kasa Fiskalna Dla Mechanika stanie się obowiązkowa, a konkretnie od 1 marca 2015 roku znajdzie się już w każdym warsztacie. W ten sposób mamy zapewnioną gwarancję napraw, gdyż dostajemy paragony.