Czy strony internetowe można mieć zupełnie za darmo?

strony internetowe

strony internetowe

Wiele osób nie decyduje się na stworzenie własnej witryny, pomimo tego, że posiada jakiś ciekawy pomysł, ponieważ wydaje im się, że jest to sprawa niezwykle kosztowna. Generalnie wygląda to tak, że jeśli mamy pomysł na stronę innowacyjną, bardzo profesjonalną, która ma zrobić wielką karierę i przynieść nam duże dochody to faktycznie musimy się przygotować na wysokie koszty. Potrzebny będzie dobry hosting, porządna domena, a do tego oczywiście zlecenie wykonania takiej strony specjaliście. Jeśli jednak ma to być strona amatorska, która nie koniecznie musi od razu stać się bardzo popularna, to naprawdę bez problemy zrobimy ją zupełnie za darmo. Jak jest to możliwe?Zaczynamy od miejsca na naszą witrynę. Strony internetowe muszą mieć przestrzeń dyskową i podłączenie do internetu. To zadanie wykonują serwery, które oferowane są przez firmy hostingowe. Dla amatorskiej strony jednak bez najmniejszego problemu możemy skorzystać z darmowego serwera. Wpisując do przeglądarki internetowej odpowiednie frazy znajdziemy dziesiątki darmowych hostingów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Jak się postaramy to znajdziemy sensowne serwery za darmo, które dają sporo miejsca, niezłą funkcjonalność i do tego pozbawione są jakichkolwiek reklama. Stabilność tego typu serwerów nie jest może idealna, ale jednak dostajemy coś za darmo.

Takie darmowe serwery zazwyczaj dają nam także swoje domeny. Tutaj także nie możemy liczyć na nic atrakcyjnego, ale nic nas to nie kosztuje. Jeśli chcemy mieć porządne domeny na swoje strony internetowe to na taką rzecz wydamy kilkanaście złotych i to w skali roku, a więc chyba nie jest to jakaś zaporowa kwota, prawda?

Pozostaje nam więc jeszcze kwestia budowy strony. Zazwyczaj strony internetowe buduje się dość żmudnie, trzeba mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz oprogramowanie. Od czego są jednak systemy CMS, czyli zarządzania treścią. Z ich pomocą sami, i to za darmo, zrobimy naprawdę niezłą stronę w dosłownie jeden dzień. Administracja taką stroną nie jest trudna i choć strona nie jest unikalna i profesjonalna to dla amatorskich celów w zupełności coś takiego wystarczy.