Balony z helem w reklamie Heyah

Balony z helem

Balony z helem

W dzisiejszych czasach prowadzenie działań o charakterze reklamowym jest coraz trudniejsze. Chodzi nie tylko o to, że coraz trudniej stworzyć nową fabułę reklam, ale także o to, że coraz trudniej zaskoczyć i zadowolić klienta. Często zaskoczenie i zadowolenie oznaczają w tym wypadku to samo: tylko i wyłącznie element zaskoczenia w reklamie może zadowolić potencjalnego nabywcę reklamowanego dobra albo usługi. Jak można go zaskoczyć? M. in. można użyć w reklamie przedmiotów lub urządzeń, o których nikt by nie pomyślał, że mogą brać udział w reklamie. Warto w tym miejscu posłużyć się konkretnym przykładem, ponieważ pozwoli on unaocznić problem.

W ramach przykładu, o którym mowa, należy wymienić balony z helem wykorzystywane w reklamie popularnej sieci komórkowej Heyah. Sieć ta dąży do powiększenia grona swoich klientów poprzez różnego rodzaju akcje marketingowe, mające na celu przekonanie klientów, że oferta tej sieci jest nie mniej atrakcyjna od największych sieci w Polsce, jak Orange, Plus, Play czy T-Mobile.

W jaki sposób sieć Heyah może wykorzystywać balony z helem w swoim marketingu? Po pierwsze, jako nośnik treści reklamowych. Dzięki popularności balonów, jako przedmiotów atrakcyjnych dla dzieci, a przez to także dla dorosłych, można przekazać bardzo wiele treści. Musi owa treść być odpowiednio dobrana, ale ważne jest, aby nie była też zbyt długa, bo wówczas może to być element odpychający.

Nośnik treści reklamowych, w tym przypadku balony z helem, musi trafić do klienta w jakiś sposób. Sposobem tym może być rozdawanie. Jest to sposób popularny w marketingu komercyjnym. Popularność natomiast wynika ze skuteczności. Jest to metoda skuteczna, bo ludzie lubią prezenty, które są dla nich zawsze akcentem bardzo miłym, bez względu na to, jaki konkretnie upominek jest im wręczany.

Oprócz rozdawania można też wykorzystać wspomniane balony w charakterze latającej reklamy, tzn. wypuszczać je w powietrze, gdzie będą promować usługi i ofertę sieci Heyah w sposób widoczny oraz wyrazisty.